Polityka prywatności

Regulamin świadczenia usług

26 marca 2016

 We wtorki, czwartki i piątki zapraszamy na treningi BodyArt. Jest to mieszanka różnych technik i ćwiczeń zaczerpniętych z jogi, metody pilates, feldenkreis, tai chi, Do In, rehabilitacji, klasycznych ćwiczeń fitness, ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

  Dla Gości Pensjonatu Halny udział w zajęciach jest bezpłatny.

Trening jest zbudowany w oparciu o teorie tradycyjnej medycyny chińskiej: yin i yang oraz pięciu elementów. Jest tutaj miejsce na stopniowe rozbudzanie ciała do pracy, intensywną pracę wytrzymałościową, ćwiczenia budujące siłę mięśni, ćwiczenia rozciągające oraz wyciszenie i głęboki relaks.

   Poszczególne ćwiczenia nawiązują do naturalnych wzorców ruchowych naszego ciała. Każde ćwiczenie odbywa się zatem w wielu płaszczyznach, z zaangażowaniem wielu grup mięśniowych jednocześnie. Takie podejście do treningu zapewnia szybkie efekty w postaci poprawy ogólnej sprawności: siły, wytrzymałości i gibkości.

 Celem ćwiczeń bodyART jest stopniowe zapewnianie odpowiedniego funkcjonowania całego ciała poprzez wzmocnienie i stabilizację wszystkich elementów zaangażowanych w ruch.

Jest to rodzaj treningu izometrycznego, polegający na dłuższych zatrzymaniach w danej pozycji. Wiele pozycji bodyART wymaga zwiększonej równowagi, dzięki temu uwaga skupiana jest w centrum ciała.

Body Art - trening relaksacyjno rozciągający